Sněžka

Sněžka je svými 1603,3m nejvyšší hora České Republiky. Jejím vrcholem prochází česko-polská státní hranice, a proto je odsud nádherný panoramatický výhled do krajiny České republiky a Polska. Na Sněžce můžete navštívit nejstarší stavbu tohoto vrcholu kamenný trigonometrický obelisk, 14m rotundu sv. Vavřince z roku 1681 a nejmladší stavbu Českou poštovnu. Z té můžete odeslat pohled svým nejbližším či si zakoupit pamětní minci. Najíst se můžete na polské straně v Polské boudě s meteorologickou stanicí. Na Sněžku se lze dostat pěšky nebo zrekonstruovanou kabinkovou lanovkou. Z Pece pod Sněžkou budete lanovkou na vrcholu Sněžky cca za 30 min. s jednou zastávkou na Růžové hoře.

Skiresort ČERNÁ HORA – PEC

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC je největší lyžařský resort v Česku, kde můžete lyžovat na 50 km sjezdovek a lyžařských cest na 1 skipas. SkiResort tvoří 6 vzájemně propojených areálů – Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Každý z nich má jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality se zázemím pro malé lyžaře, či atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem, nebo tratí s časomírou pro obří slalom a sjezd.

Skiareál MALÁ ÚPA a Skiareál U KOSTELA

Pomezní boudy

Pomezní Bouda se nachází na hřebenu Krkonoš v nadmořské výšce 1050 m n.m., 7 km od vrcholu Sněžky, přímo u hraničního přechodu s Polskem. Chata je ideálním východiskem hřebenových túr s možností využití turistických cest na polském území, nejkratší výstup na Sněžku vede přímo od objektu. V okolí je mnoho cyklotras po celé oblasti východních Krkonoš, lze využít cyklobusy s návazností až z Orlických hor.

Karpacz – aquapark

Polské lázeňské město a lyžařské středisko. Věděli jste, že síla gravitace není všude na Zemi stejná? Viděli jste někdy auto jet do kopce? Důkazem této anomálie je cesta k Divokému vodopádu (Dziki Vodospad). Za zmínku na polské straně Krkonoš určitě stojí přehrada na řece Łomnice, Krkavčí skály, kostel Wang, malé cestovatele potěší muzeum hraček (Muzeum zabawek),  interaktivní výstava stavebnic lega a interaktivní Krkonošská tajemství.

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů, která se tyčí na vrcholu Janských Lázní od roku 2017 vám nabídne krásný výhled na široké okolí Janských Lázní. Prohlídka začíná ukázkou místní vegetace. Dále se pokračuje do podzemní expozice, kde jsou ukázky, jak vypadá místní život v podzemí. Celý areál je bezbariérový, takže si můžete užít procházku i s nejmenšími ratolestmi. Na vrchu stezky je 50m tobogan, kterým si lze zkrátit cestu dolů. Skupiny si můžou sjednat průvodce po celém areálu a můžou si vybrat program na 1,5 hodiny nebo až na 3 hodiny.

Janské Lázně – Kolonáda, Wellness

Malebné horské lázeňské městečko Janské Lázně se rozprostírá na úpatí Černé hory (1299 m. n. m.), na jejíž vrchol se odtud dostanete kabinkovou lanovkou. Je centrem rekreačního, lyžařského, ale i turistického vyžití. Naleznete zde spoustu turistických stezek, lyžařských sjezdovek a sáňkařskou dráhu. Do lázní jezdí klienti za léčbou pohybového aparátu a dýchacích obtíží, nebo za relaxací na ozdravné pobyty. Na náměstí můžete obdivovat secesní budovu kolonády při pití kávy a mlsání dortíku nebo ochutnat svěcenou vodu z místního prameníku.

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové je druhá největší a jedna z nejkrásnějších zahrad v České republice. Nachází se v jihozápadní části města Dvůr Králové nad Labem v Královéhradeckém kraji. Je zde mnoho Afrických zvířat, které si tzv. můžete adoptovat, když budete měsíčně přispívat na vybrané zvíře. Toto zoo nabízí mnoho naučných stezek, lanový park, naučnou jízdu safari autobusem nebo ubytování v chatce či stanu. Přímo v zoo se lze i občerstvit množstvím stánků s občerstvením nebo restauraci, kde můžete vyzkoušet pravou africkou specialitu.

Přehrada – Les Království

Přehrada – Les Království byla roku 2010 prohlášena kulturní památkou. Tato přehradní nádrž byla vystavena v roce 1920 na řece Labi po ničivé povodni z roku 1897. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná, 4 km proti proudu od města Dvůr Králové nad Labem, v úzkém údolí procházejícím Kocléřovským hřbetem. Své jméno tato dominanta získala po lesním komplexu Království, jež je zbytkem starého hraničního hvozdu, lemujícím levý břeh přehrady.